Zimní strom

Vlče už velmi dobře vnímá, co to je zima. Zima je, když nasněží, když zamrznou kaluže a kloužou, když zebou ručičky a jsou potřeba rukavice. Výrobu zimního stromu jsem odkládala do chvíle, kdy se nějaký ten sníh objeví i za okny. U nás sněží málo, takže jsem si museli počkat až do druhé poloviny ledna.

Představa nástěnky o ročních obdobích je u nás stále aktuální, takže jsme jednoho odpoledne k našemu podzimnímu stromu přidali i jeden zimní.

Co je potřeba:

 • čtvrtka A4,
 • vata,
 • lepidlo,
 • lihovka.

Postup:

 • Na čtvrtku jsem nakreslila strom (snažila jsem se o podobný tomu podzimnímu).
 • Malému jsem ukázala, jak si má utrhnout kousek vaty a vytvořit z něj kuličku.
 • Kuličku po kuličce ji pak sám lepil na připravený strom.
 • Nějaké jsem z dlouhé chvíle připravila já a malý je jen nalepil. Bylo to rovněž pro připomenutí, že by měly být co nejmenší (podezřele se totiž zvětšovaly).
 • Část lepil i na zem a mezi strom a zem, protože co by dělal sníh jen na stromě, že jo… :)

A pokud máte doma už předškoláka, klidně to s ním zkuste také. Mám vyzkoušeno, že to může bavit dvouleté i pětileté děti. :)

Zimní strom (aktivita pro batole i předškoláka)

Zimní strom (aktivita pro batole i předškoláka)

Zimní strom (aktivita pro batole i předškoláka)


A jak probíhá zima u vás? :)

Kam dál:

 

2 komentáře: „Zimní strom

 1. U nás probíhá zima ve znamení sněhuláků. Minulý týden jsem přistoupila ke změně, která jak jinak, byla vítána. Na lepidlo jsme sypaly se Sofinkou dětskou krupičku a povedl se nám nejkrásnější sněhulák , jak jen to jde.
  Ale pak mi do očí vehnalo spoustu slz její bezprostřední rozhodnutí, moje švagrová bojuje s, no bojuje a rýma to není. Malá samozřejmě vůbec nic neví, netuší a nechápe.
  O to víc mne vyrazilo dech, když přišla při mém odjezdu, držela v ruce výkres a pravila, ať ho vezmu pro Zuzku, že jí potěší. O tom asi ta rodina je.
  Ale mělo to veselejší dozvuk, sněhulák udělal radost nejen mé švagrové, ale i jejich kočičákovi, který za noc tu krupici z výkresu vylízal :)
  Děkuji za inspiraci, zakoupím vatu a v pátek se do toho pustíme.

   
  1. Na sněhuláky se také chystáme. Zkusíme z vaty, ale také z té krupice, to je fajn nápad a díky za něj! :)
   Švagrové hodně sil!

    

Napsat komentář