Zemědělský dvorek v Dolní Lomné

O víkendu jsme se vypravili za beskydskou babičkou a při té příležitosti navštívili Zemědělský dvorek v Dolní Lomné. Otevírací doba měla začít až 1.6. (o tom jsme nevěděli), avšak hodný majitel nás po zavolání pustil dovnitř i tak (tímto ještě jednou děkujeme!). Nakonec jsme ani nebyli jediní, kdo se v tu samou chvíli o návštěvu zajímal. Určitě však patříme mezi ty návštěvníky ze vzdálenějších končin :)

V současné chvíli návštěvníci mohou spatřit měsíční tele i jeho velkou mámu, malé kůzle i dospělého kozla (stádo koz se to odpoledne páslo opodál), dvě neuvěřitelně přítulná, chlupatá a mazlivá štěňata, hejno kachňat i nějaké ty slepice a kohouty. Syna si nejvíce všímalo právě jedno ze štěňat a ze všech zvířátek ho zaujalo pouze kůzle a ten nejdivočejší kohout, za kterým se chystal vrhnout.

Nejedná se o nijak velké množství zvířat, ale jedná se o soukromý dvorek, který umožňuje dětem (a dospělákům samozřejmě také) spatřit chov běžných hospodářských zvířat a v případě zájmu se o nich něco dozvědět přímo od hospodáře. Pokud tedy nemáte v okolí nikoho, kdo by domácí zvířata choval, chcete je dětem ukázat jinde než na obrázku a budete se nacházet zrovna poblíž, určitě se tu zastavte.

Stránka dvorku na FB – https://www.facebook.com/zemedelskydvorek/

Kam dál:

 

2 komentáře: „Zemědělský dvorek v Dolní Lomné

 1. A víš, že jo.
  Když byla já malá, měla jsem babičku na Moravě a tak mi tohle vše přišlo přirozené.
  Když se mi narodila dcera, byla domácími zvířaty vybavena moje švagrová. Přesto když dcera poprvé viděla stádo koz v Itálii, měla pomalu psotník.
  A se Soptíčkem jezdí dcera někam na farmu, aby zvířata poznala jinak než na obrázku.
  Je to hodně důležité, protože tento přístup pak v dětech automaticky formuje vztah k zvířatům a nedochází k situacím, kdy malá děcka týrají zcela vědomě jim svěřená zvířata.

   
  1. Také si myslím, že je to důležité. Těžko říct, kde se v těch dětech ta nenávist pak bere, ale možná to souvisí i s tím, že je odmala nevnímají jako živé bytosti.

    

Napsat komentář