Ven za každého počasí

Batole v dešti Čekala jsem půl roku, než vzal malý na milost gumáky. Skoro už z nich vyrostl, a to mi trvalo celkem dlouho, než jsem nějaké takto malé (za normální peníze) objevila. To nadšení z toho, že jsem mu konečně dovolila vymetat kaluže, bylo nakažlivé :)

Déšť nebyl důvod nejít na procházku, naopak, jen to chce jisté vybavení. I velká pláštěnka mu přestala vadit (menší jsem nesehnala), když si mohl dupnout do první louže. Domů se mu vůbec nechtělo.

Pro mnohé končí ta lepší (rozuměj teplejší) část roku, pro mě naopak začíná ta příjemnější teď, kdy nemusím čekat do šesté hodiny večerní, abych mohla jít s malým ven. Užívám si konečně snesitelné teploty. Včera jsme se na procházku vyrazili v tričku. Oba. Svítilo sluníčko, vzduch měl nějakých 15-16°C. Hned ve vedlejší ulici nás paní s vnučkou nabalenou v mikině a péřové vestě sjela káravým pohledem a nesouhlasně prohlásila cosi o otužování. Inu nechť si ona i rodiče toho dítěte oblékají, co chtějí, ale ať se potom nediví, že zchoulostivělé dítě i dospělák chytí první nemoc, co poletí okolo. My hodláme letos ještě párkrát stanovat, i s Vlčetem samozřejmě.

Batole v dešti Batole v dešti Batole v dešti

Kam dál:

 

12 komentářů: „Ven za každého počasí

 1. Juuu, ta spokojenost, co? U nas to bylo s gumakama obdobny, ja je ani nekoupila, protoze dcera udelala v obchode takovou scenu, ze jsem si rikala, ze je to ztrata penez. Nicmene dneska druhy pokus, prinesla jsem je proste domu a basta, chodi v nich jak na chudach, ale to se podda :)

   
  1. Spokojenost na obou stranách :) Oni si k těm gumákům asi musí najít sami cestu a malej v nich taky chodí dost neohrabaně ;)

    
 2. Tvůj syn je správný chlap, nemá potřebu parádivosti. Soptíček nosí holínky rád, říká přitom takřka metalově Holiny.
  Tvůj článek mě nesmírně nadchnul a proč? Cítím z něj pozitivní vlnu, náboj. Na všech blozích se zbytečně rozměľňuje podzim, déšť a deprese. Musela jsem to zavřít nebo bych někoho zbila.
  Ano, venku je chladněji, začíná se zbarvovat listí , ale pořád je nádherně.
  Pro mě depresivní chandra nastane v momentě, kdy nebude světlo, nyní ho je ještě dost.
  Moc vás zdravím, užijte si stanování, já si chci taky užít pohodový podzim.

   
  1. Toho negativního postoje k podzimu jsem si také všimla a nechápu ho, ale tak autoři takových textů zase nechápou mě, když píšu o nenávisti k vedrům ;) Díky za milou reakci a přeji pěkné podzimní dny!

    
   1. Přidávám se k milcům podzimu! Dneska jsem slyšela několikrát, jak je venku ošklivo a zima a jak je to počasí akorát na to vlézt si tak někam do vířivky (a to venku bylo asi tak 18 stupňů a trochu pod mrakem). Z duše nenávidím léto a vedra a i naše dcera mi v těchhle teplotách připadá živější a spokojenější. A rozhodně není nabalená, nemá čepici a když nás celé příbuzenstvo kárá, že ještě doma malé netopíme (máme taky 18-19 stupňů a holt se doma neválí jen v bodýčku, ale i lehké mikině), snažím se jim vysvětlit, že pokud ji teď nabalím do zimního, netuším, co bych ji pak měla oblékat, až bude nula… A moooc se těším, až bude chodit a budeme moct taky takhle krásně dovádět v loužích :-) Díky, že si nepřipadám jako tyranská matka! :-)

     
    1. To mě těší, jsem ráda, že v tom nejsem sama :) My máme doma taky 18-19 stupňů (zatím netopíme, ale až budeme, tak stejně nebudeme topit na víc než 19-20 stupňů) a malej mi tu půl dne běhá s holým zadkem ;) Na tuhle teplotu je navyklý od narození. Ty děti jsou prostě otužilejší, než si kdekdo myslí :)

      
     1. Souhlas, u nás v rodině nikdo nechápe, že na co ji navyknu už od malička, v tom bude schopná pak fungovat i v budoucnu… Když topíme, tak na 20, protože nám je potom už moc teplo – a je to jen o tom, že jsme si na to postupně zvykali. Když dneska jezdíme na návštěvu k někomu do paneláku, nejradši bychom tam byli úplně do naha, protože nám je pořád teplo. A to samé chci u dcery. Však se stačí podívat vždycky v létě na různé rybníky a koupaliště – dospělí by do toho nevlezli, protože je na ně voda moc studená, ale ti prcci se tam ráchají, dokud jim nemodrá pusa a nedrkotají zuby…:-)

       
     2. Přesně! :) Já už od minulého jara malému oblíkám ven to co sobě, a to nosím většinou o vrstvu míň než většina lidí. Nestěžoval si, nemodral od zimy, jo, ruce měl studené, ale studené končetiny jsou u miminek normální, protože je ještě nemají pořádně prokrvené. Nechápu třeba ani to, že někdo dává novorozenci na spaní čepici a doma v létě ponožky a rukavice ;)

       
 3. Já zažila něco nečekaného, jsme se synem v parku, on skákal do kaluží, já si sbírala kaštany, nikde nikdo, protože trosku mrholilo a byl vítr, ale nic, co by nevyřešila kapuce, a v tom zázrak – do parku napochodovala školka! Tři učitelky s dětma, které se rozběhly po parku, mečovaly se klackama, hledaly kaštany v mokrém listí, všechny spokojené a šťastné jako blechy. Hned jsem si zjistila, která místní školka to je a přesně do té syn jednou půjde. Školka, kde se chodí ven, i kdyz není úplně krásně, a děti se nechají, aby se samy zabavily, je totiž můj sen.
  PS: tohle počasí je super – většina matek sedí doma, takže máme všechny klouzačky a houpačky se synem jen pro sebe ;-)

   
  1. Když už nějakou školku, tak určitě takovouhle. Je radost číst, že se ještě takové najdou :)
   S PS souhlasím ;)

    
 4. no jak byla zima tak jsem snad ven s malým chodila pravidelně každý den sama…nikdy jsem nikoho moc nepotkala…maminky občas některé jezdily dopoledne (vidím je z okna) ale moc ne a když prší tak jsem vzala pláštěnku a šli jsme ven ale někteří se taky na mě dívali jako na debila:-D
  a manžel vždycky proč ho tahám ven když není hezky – tak mu říkám ty jo však jednou bude muset chodit do školky/školy/práce taky když bude škaredě nemůže být cimprlich:-D

  za to teď se to vyrojilo když je hezky, je venku každý:-D

   
  1. Jé, to je fajn, že v tom nejsme sami :D Mně to jako samotáři naprosto vyhovuje – nikde skoro ani noha a teď? Všude hromada lidí :/ :D

    

Napsat komentář