Spirála a jiné tvary z kaštanů

Konečně se na ty kaštany dostalo. Loni jsme se k tomu nějak neměli a já od jara netrpělivě čekám, až ta vedra konečně odejdou a místo nich nastane konečně podzim se snesitelnými teplotami. Kaštany už jsou k mání snad všude a první podzimní aktivita s nimi je za námi, resp. její vyzkoušení. Myslím si totiž, že se k ní budeme vracet.

Už nějakou dobu jsem přemýšlela, jaký předmět pro tuto aktivitu zvolit. Lákaly mě malé oblázky, ale ne a ne na výletech narazit na nějaké pěkné, případně by určitě dobře posloužily i malé mušle, ale ani těch se nám doma nedostávalo. Kaštany přišly jako na zavolanou.

Cvičení je opět zaměřeno na jemnou motoriku, to totiž u nás právě letí spolu s vývojem řeči (a ač jsem nevěřila, dennodenně se teď přesvědčuju o tom, jak úzce spolu tyto dvě věci souvisí). Nedokážu říct, jak staré děti to už zvládnou, některé určitě výrazně dříve než ve 2,5 letech, pro jiné to zase bude ideální čas, přece jen se ty kaštany rády kutálí a chce to už trošku zručnosti. Trpělivost si na tom mohou určitě potrénovat i starší děti, třeba s větší předlohou nebo úplně bez ní.

Něco lehčího na úvod

Vlnovka z kaštanů

Sluníčko z kaštanů

Sluníčko z kaštanů

Sluníčko z kaštanů

Spirála z kaštanů

Sluníčko z kaštanů

Sluníčko z kaštanů

Sluníčko z kaštanů

Brzy se pustím(e) do dalších tvarů a já se těším na další podzimní přírodní materiál, inspirace vidím všude kolem sebe dost :)

Kam dál:

 

2 komentáře: „Spirála a jiné tvary z kaštanů

 1. Ten kluk roste jako z vody !!! ..nebo to bude těmi mufínky?
  Úžasné období, jednak tím, jak si děti mohou nasbírat materiál na hraní, kaštánky si v ruce pohladí.
  Moje Verunka vždy jako malá říkala …maminko, pojď, budeme hladit kaštánky. Tenhle přírodní materiál je přeci příjemný na dotyk a mnoho lidí se kaštany v kapse při hlazení uklidňuje.
  Užívejte tento skvělý čas, kdy můžeme dýchat bez spařených půlek, tvořit a učit se, krásný podzim tam k vám.

   
  1. Ty mufinky na tom jistě budou mít svůj díl ;)
   Kaštany jsou příjemné v ruce, vůbec se tomu nedivím :)
   Tak tak, pro nás konečně přijatelno. A nápodobně!

    

Napsat komentář