Soutěž | Hodina rodinného focení

Soutěž | Hodina rodinného focení

Rodinné focení / Renata Rybenská / newbornPřemýšlela jsem, do jakého článku procpat svůj názor na tzv. newborn focení, tady se to hodí. Tento pojem mám spojený s takovými těmi divně naaranžovanými novorozenci s kýčovitými rekvizitami okolo sebe a/nebo zabalenými v neméně kýčovitých hadříkách. Někdy jsou naštelováni do poloh, ze kterých se nejen fyzioterapeutům musí protahovat čelist (podívejte se sami, myslím, že najdete takové, které mám na mysli).

Tomu já nikdy nepřijdu na chuť, a proto mě vždycky potěší, když narazím na nějakého fotografa, který nejmenší děti nefotí tímto způsobem. I malá miminka se dají nafotit v jednoduchém prostředí vkusně a pěkně (a mimochodem na fotky nožiček a ručiček (jako vlevo) se asi nikdy nevynadívám ;)).

Renata Rybenská | Svatební a rodinná fotografie

Rodinné foto / Renata Rybenská / kojenecVe svém okolí jednu takovou fotografku znám (při různých příležitostech si děti fotíme navzájem :)) a ráda vám ji představím. Její fotografie si můžete prohlédnout na stránkách rybenska.cz.

Renča má s focením dlouholeté zkušenosti. Primárně fotí svatby, ale neméně často také děti, celou rodinu či nastávající maminky. Fotí v přirozeném prostředí – doma i venku. U menších dětí vznikají převážně momentky ze života, protože ty se jen málokdy nechají přesvědčit k nějakému pózování. Tím přirozeněji však fotky působí.

A právě o jedno takové přirozené rodinné či newborn focení si můžete v komentářích zasoutěžit.

60 minut rodinného focení:

 • focení v Praze a blízkém okolí nebo v okolí Opočna pod Orlickými horami (pouze o víkendu);
 • 10-20 fotografií dostanete mailem,
  na tisku se můžete domluvit, součástí výhry je ale pouze elektronická podoba;
 • do rodinného focení spadá newborn, kojenci i starší děti, celá rodina, nastávající maminka (s partnerem, dalšími dětmi či sama);
 • možný výběr prostředí – doma, v parku, ve městě, na hřišti,…;
 • možný výběr úpravy fotek – s rámečkem či bez, černobílé či barevné;
 • samozřejmostí je individuální přístup, na konkrétním čase a místě se domluvíte spolu;
 • termín si můžete vybrat v rámci 3 měsíců od vyhlášení výhry.

Podmínky

 1. V komentářích se zmiňte o tom, jak se na tzv. newborn fotky díváte vy.
  Pokud chcete pouze komentovat, ale ne soutěžit, prosím o info do komentáře :)
 2. Nechte na sebe e-mail, na který vás mohu v případě výhry kontaktovat.
 3. Pokud jste na Facebooku, dejte like stránkám:
  > Slovanská máma +
  > Svatební a rodinná fotografie / Renata Rybenská
  Každý like = jeden hlas do soutěže navíc, do komentáře připište, pod jakým jménem sledujete.
 4. Pokud budete soutěž veřejně sdílet na FB, rovněž si zvýšíte možnost výhry :)
  Příspěvek ke sdílení najdete na stránce Slovanská máma.

Soutěžit můžete do 3.3.2018 23:59 SEČ.

Následující den Vlče vylosuje výherce, kterého oznámím zde i na FB :)

Rodinná fotografie / Renata Rybenská / batole Rodinná fotografie / Renata Rybenská / předškolák Rodinná fotografie / Renata Rybenská / batole


Edit 4.3. 2018 | Vylosována byla Leni Hobelova. Gratulujeme!

Kam dál:

 

5 komentářů: „Soutěž | Hodina rodinného focení

 1. Kdyby náhodou šly udělat fotky nahé maminky a miminka, byl by to luxus. Takže jsem v soutěži! Kočkomilka Jana sleduje a sdílí, kde se dá :)

  A s New born fotkami a Tvým názorem na ne souhlasim. Je mi doslova na bliti když vidím miminka svázána do vajíčka jakože hezké … kvůli porodu jsem měla dlouho problém i s nahymi miminky. To se snažím teď trénovat s malým, který to miluje. Jak jinak, že. Co mi ale nevadí jsou třeba vkusné a jednoduché fotky, kde je miminko přirozeně :)

   
  1. Důležité je pro mě přání zákazníka, nebo výherce. Pokud si někdo bude přát fotografie nahé maminky a miminka, proč ne? Určitě mu ráda vyjdu vstříc a zkusím to. Věřím, že to mohou být velice zajímavé fotografie.

    
 2. Líbí se mi přirozené, jednoduché newborn fotky. Miminka jsou nejkrásnější ve své přirozenosti, ale nějakým jednoduchym rekvizitám se urcite nebráním.

   
 3. Vzhledem ke svému věku, jsem ta rocková a ujetá babička, bych si troufla říci, že co generace, to nějaká ujetina a přijde mi to normální. V dobách dávno minulých se fotila miminka na šílených umělých kožešinách, různých chlupatých hadrech a vrchol umění bylo veselé miminko s vyčesaným kohoutem na hlavě a holým zadkem.
  Naučila jsem se přijímat lidské touhy, lidská přání, tak jak to má jiný postavené či položené.
  Mou naprosto nejvíce srdcovou fotografií se stala momentka a první fotografie z porodnice, na které je vysílená moje dcera se zavřenýma očima a u hlavy má své miminko. Ten den se stala maminkou a v té fotce je tolik síly a tolik emocí, to nikdy nikdo nezachytí.

   
 4. My máme všechny fotky zatím jen z mobilu a ty nejoblíbenější jsou dokonce většinou i rozmazaný. Ale zase je na nich stoprocentní Otyl :)
  Když byl novorozenec, tak jsme si užívali, že je s námi teď a tady, že jsme nad nějakýma profesionálníma newborn fotkama na památku ani neuvažovali a ty z odkazu na google bychom si nevybrali ani teď. Ale zase znám spoustu lidí, ke kterým se to typově hodí, tak bych se přiklonila k Beallaře..

  Celkově jsme mizerní archiváři, třeba nás to na starý kolena bude mrzet…:)

   

Napsat komentář