6. měsíc s miminkem

sesty-mesicČervenec je za námi a doufám, že tím všechno špatné, co se v něm přihodilo, končí. Bez nadsázky to byl jeden z nejhorších měsíců vůbec a malý v tom rozhodně prsty nemá. Sešel se nám jeden úraz, který následoval druhý úraz, téměř čtyřdenní žlučníkový záchvat (o tom podrobněji níže) a do toho odcizené doklady a lítání po úřadech. Prostě dovolená a volno k nezaplacení…

CO NOVÉHO U MALÉHO

Malý nám dělá radost, je ještě pohyblivější než minulý měsíc. Hbitě válí sudy, otáčí se kolem do kola a nově péruje na kolínkách. Snaží se lézt, už umí couvat. Pokud nebude líný po nás, tak do týdne leze úplně a nám definitivně končí ty klidnější časy (pravda, už teď se umí dostat z jednoho konce místnosti na druhý, ale pořád ne tak rychle, jak to brzo zvládne lezením).

Šestý měsíc Šestý měsíc Šestý měsíc
 

Dalším velkým posunem jsou příkrmy. Začali jsme mrkví místo obědového kojení. Mrkev se mu zamlouvala, pastinák o týden později o něco méně. Naposledy baštil mrkev s bramborem a toho by se mohl ujíst :) První příkrm tedy probíhá hladce. Malý si dokonce nechal vysvětlit, že mi nemá do lžičky strkat prsty a má si na ni jen otevřít pusu. Ze začátku mi lžičku totiž s oblibou bral, její obsah opatlal všude okolo sebe a pak se rozčiloval, že mu do pusy nic nezbylo :D

Záškodničí. Koberec z pěnových puzzlí umí rozebrat na díly a ty pak samozřejmě žužlá. V takové chvíli ignoruje všech x kousátek okolo. Jinak samozřejmě strká do pusy úplně všechno, co se mu dostane do rukou. Hltá i knihy (resp. se je snaží zhltnout). Baví ho muchlat igelit a psát na klávesnici. Na čtečce mi zvětšuje písmo a obrací stránky. Tátovi bere rehabilitační míček a také se ho snaží sníst.

Zuby pořád nevylezly. Prořezávají se nejméně 3 měsíce. Naštěstí teď poslední měsíc daly celkem pokoj, ale jakmile se přihlásí, je naprosto jasné, kdo za ten téměř neutišitelný řev může. Krom zubů se nezměnily od minule ani koupací a spací návyky.

V kočárku už jsme ho uspali sami! Vyměnili jsme klasický kočárek za sporťák. Malý se v něm sice trochu ztrácí, ale má výhled a dokáže v něm zabrat. Častěji ho samozřejmě nosím v nosítku, je to tak 2:1 pro nošení.

Bezplenkovku zvládáme, jak jsme se na ni s malým domluvili. Za červenec jsem nemusela řešit ani jednu pokakanou plínku :)


ZLATEJ POROD OPROTI ŽLUČNÍKOVÉMU ZÁCHVATU!

Uvědomila jsem si, že mě těhotenství asi trochu rozbilo. Můj žlučník se po porodu zbláznil, začal si u sebe syslit šutry a sem tam se ozval nepříjemným, ale krátce trvajícím (cca třičtvrtěhodinovým) záchvatem. To znamenalo pouze středně silnou tupou bolest v oblasti žaludku, která vystřelovala do zad.

Před dvěma měsíci se rozhodl, že už to nestačí, záchvat trval celou noc a doprovázelo ho zvracení. Celkem mě to vystrašilo, netušila jsem tehdy, co to je. Břicho bolelo jako při kontrakcích ke konci porodu (tedy poměrně hodně), bolest vystřelovala do zad, podobalo se to křečím, nedalo se ležet, sedět ani chodit. Následovala klasická dieta po nevolnosti a byl chvíli klid.

Při tom dalším jsem skončila na pohotovosti, protože jsem takovou noc zažít znovu nechtěla. Injekce kdovíčeho zabrala částečně, minimálně mě nebolelo v zádech, jen v oblasti žaludku a s tím se aspoň dalo ležet.

Mezitím mi zjistili kameny ve žlučníku, které za to všechno mohou. Během července jsem si užila (nejen kvůli břichu) nějakých 6 nebo 7 rentgenů. Docela jsme začali uvažovat o tom, jestli z každého dalšího v noci nezačnu světélkovat.

Při tom zatím posledním žlučníkovém záchvatu, který se během 4 dnů připomněl 3x, jsem nepohrdla ani návštěvou doktora. Sestřička v čekárně se smála, že tak rozbitou rodinu ještě neviděla – já se tam snažila skrčená sedět a neskuhrat, zatímco muž s jednou rukou v dlaze houpal druhou rukou malého a snažil se ho zabavit.

O dva dny později jsem si s chutí dojela pro kapačku na pohotovosti, kde jsem se přes dvě hodiny svíjela bolestí v čekárně, než se mi někdo vůbec začal věnovat. Zlatej porod! Nějak jsem v sobě tehdy neudržela ani vodu, natož něco k jídlu, což se při kojení opravdu vyplatí. Další 4 dny jsem jedla sotva suchou stravu a shodila 4 kila, všechny zásoby šly do mlíka. Nu malý to naštěstí ani nezaregistroval.

Kam dál:

 

Napsat komentář