plyšáci

Plyšová zvířata

Plyšová zvířata - plyšáci reálných tvarů

Plyšová zvířata - plyšáci reálných tvarů

Plyšové vlky jsme sbírali už před narozením malého (ti nejstarší nám dělají společnost 10 let). Krátce po narození Vlčete nám lustr obsadil netopýr a doma přibyl i tučňák (ten v linuxákově doupěti prostě nesmí chybět). Loni ke konci roku jsme přikoupili slepici, divokou kachnu a malého divočáka. Slepici si malý oblíbil natolik, že díky ní dokáže v autě vydržet i sebedelší cestu (no dobře, tak jednoduché to nebylo a není, ale ty dlouhé cesty určitě usnadňuje :)). Mládě divočáka vždycky vnímal skoro jako kořist a kachna ho nezaujala vůbec, takže tu máme tak nějak do počtu. Nedávno jsme si pořídili lišku (protože lišky se nám líbí jen o malinko méně než vlci, takže nám doma taky nesmí chybět) a ta malého zaujala natolik, že se na chvíli stala jeho nejoblíbenějším zvířetem. Plyšová zvířata - plyšáci reálných tvarůKrmil ji, hrál si s ní, a když jsme někde na lišku narazili v knížce, hned běžel i pro tu plyšovou.

Jako jeden z vánočních dárků jsme se rozhodli rozšířit stav plyšové zvěře. Tak nám doma z kraje nového roku (rozumějte po Kračúnu) dělají společnost nově i rys, dospělý divočák a ježek a malý dostal ještě od prarodičů liščí mládě. Já osobně naprosto kvetu z plyšáků, které mají nesmyslné tvary, barvy nebo obojí (třeba takový mistr Joda v podobě Angry Birds, Angry Birds sami o sobě, Mimoni a podobně; obří mikroby nepočítám, ti nejsou primárně určeni pro děti). Naopak mám ale slabost pro plyšáky, kteří mají podobu zvířat a jsou i pro malé děti rozpoznatelní a spárovatelní třeba s obrázky v knížkách.

Plyšová zvířata - plyšáci reálných tvarů

Co se výběru plyšáků týče, nejvíce se mi líbí ti od firmy RAPPA, kteří jsou vhodní již od narození. Nicméně Rappa nevyrábí všechna zvířata, která by se nám líbila, takže jsem musela vybírat i u jiných výrobců. Většina ostatních plyšáků je od firmy Lamps.

Plyšáci se osvědčili. V některé večery pořádáme velkou plyšovou bitvu před spaním (loví se s Vlčetem navzájem), jindy je zase malý krmí nebo vozí na tatrovce. Vzhledem k tomu, že je syn od narození nošený a dostatečně mazlený, stále nemá potřebu s nimi usínat, což vítám (jak bychom se pak vešli do jedné postele, žejo…). Učíme ho ale, že se k nim má chovat slušně (třeba, že s nimi nemá vztekle házet, apod.).

Krmení zvěře jídlem z filcu (o jeho šití také chystám článek) :)

Plyšová zvířata - plyšáci reálných tvarů

Kam dál:

 

12 komentářů: „Plyšová zvířata

 1. Tak tahle sbírka divé zvěře je úplně skvělá! Můj favorit je kachna. A lišku jste pořídili na těch uvedených webech? Máme doma zrzundu, a tak v liškách dost jedeme…:-)
  Taky se mi nelíbí plyšáci otřesných signálních barev a nevkusného provedení. To radši nic než tohle…
  Nám se doma ještě před narozením dcery zabydlel lenochod ze zoo, od tety dostala Krtka a v postýlce má opici. Tím končíme, neb se jednoho dne zničehonic začala plyšáků štítit, takže je na ně v rodině uvaleno embargo. Vůbec netuším, co se jí přeplo v hlavě, protože dřív s lenochodem řádila jak divá, najednou ale na něj nechce ani sáhnout, a když už se ho dotkne, odmrští ho štítivě pryč. Nebo před plyšáky couvá, někdy ji rovnou rozbrečí. Stalo se vám to taky někdy někomu? :-D Jediné, co bere na milost, je ta opice v postýlce. Pokud tam teda náhodou spí, tak jsou kámošky.

   
  1. Větší liška je od Lamps a na tom webu ji mají, my ji brali z http://i-hrackarstvi.cz. Menší malý dostal jako dárek, takže podle cedulky jen vím, že je od Rappy, ale na tom webu jsem ji nenašla. Hodně plyšáků máme z tohoto obchodu – https://www.tvplysaci.cz/vyhledavani/?string=li%C5%A1ka (odkaz webe rovnou na lišky, mají jich tam dost :)).
   Malýmu se tohle nestalo s plyšákem, ale takových přepnutí taky pár měl. Teď třebá začne strašně vyvádět, když někde něco visí (nitka, zelí ze lžíce), taky přemýšlím, co se mu to stalo ;D

    
   1. Moc díky za odkazy! Já bych jí tolik chtěla nějakého pěkného plyšáka pořídit, ale evidentně by to bylo spíš za trest… :-D Zrovna dnes jsem na výletě viděla úžasnou myš, samá ruka, samá noha, byla jen látková, nikoliv přímo plyšová… A madam se jí nechtěla ani dotknout a ještě bulela, až paní prodavačka koukala, co jí kdo najednou provedl. S těmi nitkami jsi mě pobavila, představa zelí na lžíci a u něj brečícího dítěte mi přijde hrozně vtipná, pardon :-D Ale třeba už od dvou známých jsem slyšela, že se jejich dítě chvíli štítilo sahat na trávu, tak má asi každý nějaký divný vrtoch…:-D

     
    1. No asi by byl nějakou dobu jen na okrasu, než ji to přejde :)
     Jo, ono to vtipné tak trochu je, teda pokud zrovna nechytne hysterák, ale jen takové to „Fuj, ble dej to pryč“ :D Každý dítě má asi něco :)

      
 2. Když jsem šla za dcerou do porodnice, koupila jsem ve Sparkys nádherného medového medvěda a Soptíček s ním chodil půl roku od rána do večera. Pak se zamilovala do Šenky / králík s dlouhýma ušima / a do kočky, s těmi celý den tančí, maluje a hlavně je všude sebou nosí.
  Kdyby neměla kromě těchto tří nic, vůbec nic by se nestalo.
  Usíná tělo na tělo, takže taky bez plyšáků, ovšem přes den je nosí non stop.
  Koupila jsem jí nádherný polštářek se zvířátky do postele a teprve si na něj zvyká.
  Máte úplně jinou sbírku, u nás je vidět, že je víc holčičí.
  Krásné dny s plyšáky vám přeji.

   
  1. Jé, medvědy od Sparkysu jsem měla vždycky ráda, ty taky řadím mezi výjimky, co se plyšáků týče. Doma mám jen ty úplně nejmenší, ale pokud budeme mít někdy nějakou holku, tak si asi udělám radost a koupím (jí) nějakého většího :) Také přeji pěkné dny.

    
 3. Na to siti jidla se obzvlast tesim, protoze zatim jsem usila jen testoviny :-)

   
 4. Hmmm… vlastním 2 plyšové medvědy (1 je dovezen z USA, tak si ho považuji), pak plyšového levharta, plyšový polštář, který se dá ohnout, zapnout je z něj ovce (prostě jsem v těhotenství měla potřebu se tulit k plyšovému ovcopolštáři) a malý dostal hrozně moc kýčovitých plyšáků od Vietnamců (nenápadně je likviduju) a má jinak 2 větší plyšáky – polštářky. Ale moc ho to nebere. (Mě berou moc, ležím na nich, když se válíme na zemi, narozdíl od mimina mi podlaha přijde tvrdá a pořád mě něco tlačí. :D) Plyšové cosi (výše popisované hrůzy) mi nesmí přes práh. Dostali jsme bodýčka s Batmanem pořád nevím, co s nimi budu dělat (no dobře, nosí je, hlavně k jídlu :D) Proč sakra někdo něco takového na miminka vyrábí???
  Jinak mám takový kumulativné plyšákový problém… když se řekne plyšák, tak si vybavím ty zaskládané pokojíčky a ty pytle, když se to pak likviduje. Ale tyhle realistické jsem ochotna vzít na milost, kvalitně provedené, bezpečné a hlavně pěkné. Líbí se mi, jak popisuješ, že je malý spojí i s obrázky v knížce a že se na nich učí vztah ke zvířatům.

   
  1. Bodýčka a hračky nejen s komiksovými nesmysly teda taky nechápu, přitom to tolik lidí žere… Asi mi něco uniká ;) Ale využití k jídlu je výborné :D
   Zaskládanému pokojíčku se chci vyhnout, protože v tom jsem vyrůstala a vím, že to není nejlepší. Zrovna nedávno jsme doma řešili, že malý už toho má dost a nemůže se v tom vyznat, tak jsme to vyřešili takto – http://mama.veruce.cz/boj-s-neporadkem-a-velkym-mnozstvim-hracek/ a funguje to skvěle :)

    

Napsat komentář