8. měsíc s miminkem

osmy-mesicZáří jsme projezdili, procestovali a uteklo velice rychle. Než jsme stihli naplánovat další víkendové stanování, už jsme odjížděli na dovolenou. Pravda, moc se nám v jeho začátku nechtělo ven kvůli vedrům, za to jsme si ale užili týden v horách s prakticky ideálním počasím. Pršet začalo až poslední den :)

CO NOVÉHO U MALÉHO (8. měsíc)

Rozlezl se. Umí prošmejdit po čtyřech celý byt a umí si za mnou dolézt, když zjistí, že jsem v jiné místnosti. Sednout si umí ze všech možných poloh. Stoupnout si umí už sebejistě u čehokoli a trénuje dřepy. Občas zkouší balancovat za jednu ruku a občas se pustí úplně, ale to zvládne stát jen pár vteřin :)

Je ukecaný. Pořád něco žvatlá a rozpoznali jsme i první slovo, které se naučil používat. Když se mě dožaduje, pronásleduje mě po čtyřech se zoufalým výrazem za kníkavého „mamamamam“. Jakmile si ho vezmu do náruče, přestane. Používá to výhradně pro tuto situaci :)

Oblíbené hračky? Cibule! A taky česnek a pověšené prádlo na sušáku. Vlastně cokoli, co visí, a taky cokoli, čemu alespoň chvíli věnují pozornost rodiče. Nu a taky velká Tatra 148, kterou jsme objednali poté, co si začal sám sedat. Tak to měl slíbeno už jako novorozenec :) Rád se v ní vozí po bytě a nechává se v ní i krmit.

Jistě z něj bude čtenář. Z knihovničky ho nejvíce zajímala jedna konkrétní kniha, kterou opakovaně vytahoval. Zatím ale musíme naše knihy držet ve vyšších poličkách, malý je schopný nadělat salátové vydání i z leporela.

osmý měsíc osmý měsíc osmý měsíc
 

V záškodničení se zdatně cvičí i nadále. Táta mu jednou z dosahu odstranil notebook, se kterým si měl v plánu malý hrát. Za to mu malý vytáhl z knihy záložku (a rozžvýkal ji). Taky přepíná vstupy na zesilovači a ovládá hlasitost (pokud si toho jednou nevšimneme, po zapnutí MP3 asi ohluchneme a přijdeme o okna). Nedávno se naučil otevírat dvířka skříněk a šuplíky, takže další záškodničení není v nedohlednu :)

Nové zuby pořád nemá. Od posledních pokusů před více než měsícem už sám v posteli neusnul. Jen jednou byl při snídani tak utahaný, že usnul na houpátku mezi lžičkami s kaší. Nočník poslední dva týdny bojkotuje a utíká z něj. Stejně tak se pere při jakémkoli oblékání/svlékání i při přebalování a při koupání řve, jako bychom ho strčili do ledové vody. Nu, není to s ním jednoduché :)

Sní toho pořád dost. K příkrmům a přesnídávkám se přidala kaše k snídani. Někdy odmítá kvůli bolavým zubům masozeleninový příkrm, tak místo něj dostane mlíko a k večeři pak druhou kaši. Tu kupodivu zatím ještě neodmítnul ani jednou.

Zvládal s námi naši aktivní dovolenou. Protestoval jen občas, když se začal nudit a více než nošení ho lákalo objevování venkovního světa po čtyřech. Když jsme ho kdekoli nechali lézt po trávě, byl spokojenější více, než bývá v nosítku :)

Kam dál:

 

Napsat komentář