obrázky - stíny (pro batole)

Obrázky a jejich stíny

Už delší dobu jsem měla v hledáčku takovou hračku – dřevěné kostky s obrázky, kdy se k sobě párují barevné věci a jejich stíny. Už jsem ji měla i v nákupním košíku a pak jsem si řekla, že ne. Doma máme dřevěného pexesa a tudíž i dřevěných kostek s obrázky více než dost. Ty stínové si mohu vyrobit.

A tak se také stalo. Rozstříkala jsem papír na stejně velké čtverce, nakreslila přibližný tvar z pexesa, papírky naskládala do laminovací fólie, zatavila a rozstříhala. Nová hra je na světě :)

Obrázky - stíny (pro batole)

Pro pochopení jsem zvolila pár jednoduše rozlišitelných tvarů. Malý se chytil hned, takže jsem rovnou vyskládala všechny a on vesele přiřazoval. Některé mu daly zabrat a proletěly se po místnosti, nicméně jak už nezbývalo více než pár kostek, správně přiřadil i ty problematické.

Obrázky - stíny (pro batole)

Na složitější variantu se zatím nechytá, ale manžel se nechal slyšet, když to viděl, že tohle by nedal dohromady ani on :D Tak uvidíme, kdy na to dozraje čas.

Obrázky - stíny (pro batole)

Kam dál:

 

2 komentáře: „Obrázky a jejich stíny

    1. Klidně zkuste, ale já bych tohle viděla tak od 18 měsíců nejdřív, a to ještě s úplně jednoduchými tvary, ale třeba budu překvapená, každé dítě je úplně jiné :)

       

Napsat komentář