obrázky - stíny (pro batole)

Obrázky a jejich stíny

Už delší dobu jsem měla v hledáčku takovou hračku – dřevěné kostky s obrázky, kdy se k sobě párují barevné věci a jejich stíny. Už jsem ji měla i v nákupním košíku a pak jsem si řekla, že ne. Doma máme dřevěného pexesa a tudíž i dřevěných kostek s obrázky více než dost. Ty stínové si mohu vyrobit.

A tak se také stalo. Rozstříkala jsem papír na stejně velké čtverce, nakreslila přibližný tvar z pexesa, papírky naskládala do laminovací fólie, zatavila a rozstříhala. Nová hra je na světě :)

Obrázky - stíny (pro batole)

Pro pochopení jsem zvolila pár jednoduše rozlišitelných tvarů. Malý se chytil hned, takže jsem rovnou vyskládala všechny a on vesele přiřazoval. Některé mu daly zabrat a proletěly se po místnosti, nicméně jak už nezbývalo více než pár kostek, správně přiřadil i ty problematické.

Obrázky - stíny (pro batole)

Na složitější variantu se zatím nechytá, ale manžel se nechal slyšet, když to viděl, že tohle by nedal dohromady ani on :D Tak uvidíme, kdy na to dozraje čas.

Obrázky - stíny (pro batole)

Kam dál:

 

4 komentáře: „Obrázky a jejich stíny

  1. Klidně zkuste, ale já bych tohle viděla tak od 18 měsíců nejdřív, a to ještě s úplně jednoduchými tvary, ale třeba budu překvapená, každé dítě je úplně jiné :)

    
 1. Vyzerá to perfektne, je to super nápad. Ja so svojim kresliacim talentom by som sa k originálu ani nepriblížila, radšej to neskúšam, to by bol hotový hlavolam. Ale obdivujem tvoju kreativitu aj šikovnosť.
  Problém je, že môjho malého Pexeso veľmi nebaví, neviem ho k tomu dohnať. Občas si so mnou zahrá karty, ale musí sa premáhať. Nie je po mamke na spoločenské hry. Ale verím, že z toho vyrastie.

   
  1. Můžeš si pomoct průklepovým papírem nebo nějaký jiným poloprůsvitným, tak jsem dělala ty složité dole, ty by jinak nedopadly dobře ;)
   U nás pexeso jako takové také neboduje (možná je ještě moc malý), tak snad v tom najdou brzo zalíbení oba :)

    

Napsat komentář