Nesnáší, když sedím u počítače

Můj syn nesnáší, když sedím u počítače. To je ale dobře, jak jinak bych mohla pozorovat, jak –

– chodí?

Ano, je mu 10 měsíců a vážně už týden chodí v prostoru. Je to prostě náš šikovnej kluk :) A já mohla sledovat, jak se to učil, jak si opatrně stoupal s oporou a jak horko těžko držel rovnováhu při obcházení nábytku. Teď div neběhá z jednoho konce místnosti na druhý.

– si hraje?

Nedávno objevil, že se kroužky dají na tu tyč i navlékat, nejen že se z ní dají sundávat. Svědomitě se snaží i strkat různé kostky do vkládačky. Tlačí před sebou autíčka a hraje si s plyšáky. Kutálí před sebou gymnastický míč větší, než je on sám. Každou chvilku ke mně dojde, aby mi vyprávěl a ukázal, s čím si zrovna hraje. Vedle svých hraček umí najít využití pro všechno, co najde – krabičku se šroubky, malé košíčky na drobnosti, kolíčky na prádlo, misky a mísy, kuchyňské náčiní,… Pokračovat bych mohla tak dlouho, že bych vyjmenovala snad všechno vybavení naší domácnosti. 

– objevuje svět?

Ať už po dvou nebo po čtyřech doleze do každého kouta. Umí se natáhnout pro věc na okraji stolu, který je vyšší než on sám. Otevírá dveře skříněk, aby zjistil, zda v nich není ukryta nějaká další hračka.

– se ke mně začne s nadšením a upřímným úsměvem vrhat, když zjistí, že ho při těch všech aktivitách sleduju?


Na počítač si najdu čas, když u mě spí v šátku nebo když mě výjimečně nechá opustit postel poté, co ho večer uspím. Blogování mi dobíjí baterky, takže nepopírám, že občas u toho počítač sedět prostě chci a snad i potřebuju. Jsem ale ráda, že mě u něj už dítě nenechá vysedávat tak často jako dřív.

Kam dál:

 

4 komentáře: „Nesnáší, když sedím u počítače

 1. To je dobře, na druhou stranu je potřeba mít čas i na sebe a vlastní aktivity. Ale je to těžké. :-)

   
  1. S kontaktním miminkem je těžké si najít čas na sebe, ale je to opravdu potřeba, to uznávám :) Už jsme se snad nějak sžili (hlavně za poslední měsíce) a čas na sebe si v omezené míře dokážu najít, ale občas je to o nervy, co si budeme povídat :)

    
 2. Naprosto souhlasím, že sezení u počítače populární není. A najít si čas na sebe je o někdy trošku náročné i s dítkem, které má 20 měsíců, protože je tolik věcí co máma může dělat – stavět věže, puzzle, hrát na xylofon, číst říkanky, tancovat a honit se po místnosti, kramovat hrnce = vařit. Ale když kojím, tak si můžu i chvilku číst :-D. U počítače sedět přes den vůbec nemůžu, protože to by mi chtěla jen koukat přes rameno a to já nechci. Na svoje psaní/práci mám čas večer, když mají svoje hraní s tatínkem a to je ideální i pro můj relax :-)

   
  1. No já tak nějak čekám, že to s tím sezením u počítače budu mít časem ještě horší :)

    

Napsat komentář