Na procházky po dvou

Roční dítě na procházceVypravování se ven se za poslední měsíc zlepšilo (jak to vypadalo ještě nedávno, si přečtěte v článku Jak dostat dítě ven a neskončit při tom v blázinci). Bojkot oblékání polevuje a křik často nastává až ve chvíli, kdy malý nedočkavec musí čekat, než se obuju.

Malý umí chodit už dva měsíce. Poslední měsíc ho nechávám ťapat i venku. Ze začátku se k tomu tvářil nedůvěřivě a ušel jenom kousek. Teď si vesele chodí, kam ho nohy zanesou a pozoruje svět i ze své perspektivy. Občas mám problém ho odtáhnout od něčeho, co ho zrovna zaujme, třeba od sledování projíždějících aut nebo od lidí, kteří hází lahve do zelené popelnice. Rád se také rozeběhne přesně opačným směrem, než kterým chci jít, protože tam vidí něco, co je v tu chvíli strašně zajímavé. Když ho osloví nějaký kolemjdoucí, rychle si to zamíří ke mně a kňourá, dokud ten člověk neodejde o pořádný kus dál. Zbytek procházky se malý nese jako dřív a oběma nám to takhle vyhovuje. Vždycky mu popisuju, co vidíme, kam se půjdeme nebo co budeme ještě dělat.

Procházky venku v roce Procházky venku v roce Procházky venku v roce

Snažíme se ven vykopat za každého počasí a užívat si čerstvého vzduchu, než přijde pro mě těžko snesitelné léto. Pobyt venku postupně prodlužujeme, protože malý je na procházkách neuvěřitelně hodný a spokojený. Tyhle kombinované procházky mě teď velmi baví a je jedno, zda venku svítí slunce a teploty se šplhají k 15°C nebo je zamračeno a teploty se pohybují pod nulou.

Kam dál:

 

2 komentáře: „Na procházky po dvou

  1. Malý je kluk jak buk a je vidět, že si procházky fakt užívá. Taky jsem si to užívala, když jsme kombinovaně chodily a nosily.. Ale malá už má přece jen 21 měsíců a už se v podstatě nosit nechce, všude sama nebo do jen do náruče, aby náhodou ji něco trochu neomezovalo. Nošení je úžasná věc a na procházky navíc strašně praktická, protože člověk neřeší zda je tam rovná cesta a dost místa na kočárek :-)

     
    1. Je mi jasné, že si to ještě musím těch několik měsíců pořádně užít, než se syn rozhodne, že už se nosit nebude :) Díky za komentář :)

       

Napsat komentář