Leporelo - Kdo k sobě patří?

Kdo k sobě patří?

KDO K SOBĚ PATŘÍ?

Toto leporelo patří mezi naše favority už po několik měsíců a také podle toho vypadá ;) Je klasického formátu o 12 stránkách. Na dvou dvoustranách najdete zvířata ze dvora, na dvou dalších zvířata z lesa (zde musím vyzdvihnout, že mezi ně autoři zařadili i vlka), na jedné ta ze zoo a na poslední stránce pak domácí mazlíčky (tedy jen psa a kočku). Kresby zvířat vypadají realisticky, takže knížka je vhodná i pro přiřazování obrázků nebo figurek zvířat.

Kdo k sobě patří?

Písmena začala Vlče zajímat v roce a půl a bylo to právě díky této knížce, resp. díky barevnému názvu na jejích deskách. Myslela jsem, že to bude jen chvilková záležitost, ale místo toho se od té doby učí – celou abecedu zopakuje, ač dohromady používá stále do deseti jednoduchých slov, a dobrou polovinu velkých tiskacích pozná a správě pojmenuje.

Toto leporelo mohu doporučit i z dalších důvodů – vedle písmen se na něm malý začal učit i barvy a ještě předtím rozpoznával zvířata. Až bude trošku větší, bude moc vše sám pojmenovávat a díky puntíkům správně sdružovat samce, samice a mláďata. Jednoduše se toho na něm může batole naučit opravdu hodně :)

Kdo k sobě patří?

Kam dál:

 

Napsat komentář