Kuličková dráha Hubelino

Kuličková dráha Hubelino

Pár měsíců jsem přemýšlela o pořízení kuličkové dráhy pro Vlče. Jako milovníka dřevěných hraček mě samozřejmě velice lákala dřevěná kuličková dráha. Při procházení nabídek mi však začala cenově vyhovovat jedna plastová, která sedí na Lego Duplo. Ta nakonec zvítězila, protože doma už máme velké množství lega, takže zakoupení samotných kostek dráhy (= bez kostek na stavění) vycházelo jednoduše výhodněji než podobně velká stavebnice ze dřeva.

Věděla jsem, že tento typ hračky nám doma nesmí chybět, protože baví děti i dospělé, přesto jsem chvíli váhala, zda to byly dobře investované peníze. Malý na to byl v době zakoupení ještě moc malý a na rozdíl od lego zvířátek ho dráha vůbec nezajímala. Když jsem ji postavila, nejraději ji boural a zkoumal ty divné nové kostky, kutálející se kulička ho nechávala chladným. Stačilo měsíc a půl vyčkat.

Hubelino - kuličková dráha

Sám ji samozřejmě ještě nestaví ani teď ve svých 19 měsících, vždy se ale těší, až vytáhnu krabici s dráhou, a podává mi kostky, které mám přidat (to je mimochodem pěkně náročné dodržet a stíhat ;)).

Po dostavění nadšeně láduje kuličky na dráhu a sleduje je, dokud nedojedou na konec. Pořád dokola, klidně několik desítek minut.

Hubelino - kuličková dráha

Stavění není pro dospěláka složité, ale je jasné, že pro děti to bude výzva. Kostky pod samotnou dráhu je třeba volit tak, aby na sebe díly dráhy plynule navazovaly a případné nerovnosti nebrzdily kuličky.

Spotřeba kostek na stavění je opravdu velká, což nám naštěstí nevadí, ale pokud doma nemáte dost Dupla, doporučuji rovnou nějakou sadu i se stavebními kostkami.

Hubelino - kuličková dráha

A k čemu je to vlastně dobré? To snad ani není nutné vypisovat. Menší děti se tím dají zabavit na poměrně dlouhou dobu, mohou si také trénovat barvy a tvary, když po nich budete při stavění chtít podávat kostky v určitém pořadí. Starší děti budou trénovat logické myšlení při stavění samotné dráhy, korunované úspěchem či neúspěchem v podobě kuličky dokutálející se/nedokutálející se odshora až dolů.

Po pár večerech strávených u stavění mohu tuto dráhu jen doporučit. Nikdy nevznikne stejná dráha dvakrát (alespoň ne den dva po sobě) :) Velké barevné kostky se dětem budou líbit, stejně tak barevné kuličky. A přesto, že jsem zatížena na dřevěné hračky, tahle plastová si mě získala ještě rychleji, než si získala Vlče :)

Na obrázcích výše je postavená kuličková dráha ze dvou 30dílných sad Hubelino bez (stavebních) kostek.

Hubelino - kuličková dráha


Co vy a kuličková dráha? :)

Kam dál:

 

4 komentáře: „Kuličková dráha Hubelino

 1. Take ji mam v planu, ale az pozdeji, nasi dtahou, jeste nezaujalo dvakrat ani lego… ale ten cas prijde :)

   
 2. Veru, nebudu ti psát, co já a kuličková dráha…i když máme doma velice podobnou pro kočky a musím říct, že ty to žerou.
  Soptíček má nyní taneční období, stále tančí, dlouhé hodiny se svým Šenkou / to je králík /, tančí všude , za všech situací a nejraději má živou hudbu !

   
  1. Pro kočky? Tyjo :D
   Jé, to malý zase tancování vůbec nevede, protože my bychom ho mohli učit tak maximálně máchat hlavou do rytmu nějakého metalu, tancovat bychom mohli na lidovky, ale nic jiného než mazurku nedávám ;)

    

Napsat komentář