Dřevěné dětské nádobí Viga

Vlče i nadále vaří. Každý den i několik hodin. Kuchyňské vybavení (všechny hrnce, pánve, vařečky, šufánky, struhadla a další součásti) neustále pendluje mezi kuchyní a obývákem. Každou chvíli při vaření něco postrádám a vím, že když to nenajdu v lince, nachází se to stoprocentně ve vedlejší místnosti. Vlče nově vaří i pro plyšovou lišku, kterou poctivě několikrát denně krmí. Dává jí zejména mnou ušité filcové jídlo. O tom však napíšu až příště.

Neustále hledání kuchyňského náčiní mě nedávno přivedlo na myšlenku pořídit malému něco vlastního, něco, co bych mu já nebrala a s čím by si tak mohl nerušeně hrát. Pro začátek jsem se rozhlížela po něčem menším a zároveň jsem preferovala dřevo před plastem (už několikrát jsem zde psala, že mám pro dřevěné hračky slabost). Nakonec zvítězilo dětské nádobí na hraní značky Viga.

Dětské dřevěné nádobí Viga

Je to opravdu malá sada – jeden kastrůlek, jedna pánvička, naběračka s vařečkou, slánka s pepřenkou, vše v kvalitním dřevěném provedení a chňapka. Všechno z toho už malý rok používá na hraní ve skutečné velikosti. Chňapky má dokonce tak rád, že jsem po nějaké dětské pokupovala už delší dobu.

Dětské dřevěné nádobí Viga

Nové nádobí se stalo ihned součástí jeho vařící výbavy v obýváku. Mé kuchyňské náčiní mu však při hraní nesmí chybět. Inu, znám Vlče dost dobře na to, abych tohle tušila už před pořízením dětského nádobíčka, takže mě to vlastně ani nepřekvapilo.

Dětské dřevěné nádobí Viga

Prodejce v popisu uvádí, že jsou použity netoxické barvy a doporučený věk je i podle krabice od 3 let. Vzhledem k tomu, že malý už nějakou dobu nestrká do pusy všechno, co se mu dostane do rukou, s tím nemám problém. Žádné malé části, které by menší dítě mohlo nedopatřením spolknout, tato sada neobsahuje.

Dětské dřevěné nádobí Viga

A musím dodat ještě jednu věc, které jsem si při procházení nabídek všimla. Valná většina obchodů nabízí vybavení dětské kuchyňky jako záležitost výhradně pro holčičky. Opravdu nejsem někdo, kdo boří genderové stereotypy (ba naopak, já jako ženská přece patřím k dítěti a k plotně ;)), avšak odkdy je vaření výhradně holčičí činnost? Vždyť ti nejlepší šéfkuchaři jsou nakonec chlapi ;)

Děti v batolecím věku napodobují své rodiče, ať už ti dělají cokoli. Pokud doma máma vaří, velmi pravděpodobně si tuto činnosti bude chtít vyzkoušet i její dítě bez ohledu na to, zda je to kluk nebo holka. Teprve později u toho buď zůstane, nebo si najde jinou „dospěláckou“ činnost, která ho zaujme víc. Opět podotýkám, že to je krásný příklad konceptu kontinua i v běžné moderní domácnosti.

Nádobí mám z tohoto e-shopu, který primárně nabízí kojenecké oblečení (vybrala bych si, nicméně z toho už přece jen i náš malý malý vyrostl ;)). Tento e-shop hračky na holčičí a klučičí nedělí, což bylo nakonec malé plus před ostatními.

Kam dál:

 

2 komentáře: „Dřevěné dětské nádobí Viga

    1. Díky :) Filcové těstoviny jsou naprosto primitivní, ale vypadají celkem přesvědčivě. Brzy se tu o filcovém jídle objeví článek :)

       

Napsat komentář