4. měsíc s miminkem

kvetenCO NOVÉHO U MALÉHO

Nevěřila bych, že to za další měsíc už budu psát, jak se malý umí překulit na bříško. Umí to od třetího týdne čtvrtého měsíce. Od chvíle, kdy to zvládl poprvé, to zkouší pořád dokola a už ho nemůžu nikde výš než na zemi nechat bez dozoru ležet. Dva týdny předtím se začal otáčet na boky. Vtipné je, že to poprvé udělal poté, co od paní doktorky slyšel, že už by s tím měl pomalu začít :D Při ležení na zádech si nedávno začal hrát s nožičkama a pěkně je k sobě přitahuje.

Taky ale začal bojkotovat hrací postýlku a nechce v ní ležet déle než pár minut, většinou se do ní ale ani nenechá položit. Museli jsme tak konstatovat, že nemáme moderní miminko, neboť opravdu není bezkontaktní. Na druhou stranu si náš malý (nespo)kojenec s nadšením nechává kontrolovat, zda už nevykukují nějaké zoubky. Bere to jako hru a přijde mu to nanejvýš legrační. Zoubky sice ještě nevylezly, ale pěkně trápí i tak. Už měsíc se snaží zahnat bolení tím, že si něco strká do pusy a žvýká to. Nejraději má prsty rodičů, kousátka rychle zahazuje.

Čtvrtý měsíc Čtvrtý měsíc Čtvrtý měsíc
Koupání se mu líbí čím dál víc a s nadšení vykopává vodu z vaničky. Plánujeme, že až se venku ještě trochu oteplí, napustíme mu tu vaničku až po okraj a zkusíme s ním „plavat“. Očekáváme, že ho to bude bavit.

Na kočárek jsme si během celého měsíce ani nevzpomněli, Šátkování nám u 90% procházek a výletů vyhovuje, jen občas si malý usmyslí, že je lepší, když ho nese táta bez šátku. Počasí nám to moc neumožňuje (už je fakt vedro), ale těch několik příležitostí nepromarňujeme a jezdíme do přírody. Jeden okruh měl 12 kilometrů a do kopce to s malým byla docela fuška, už se těším, až ho budu moct nosit na zádech :)

Spaní se mění každým týdnem. Momentálně naspí tak 4-5 hodin v kuse, pak se dožaduje krmení a pokračuje dál. Většinou spí od cca 21.00 – 22:00 do cca 8:00, někdy mě nechá válet se v posteli i do půl desáté :)

Jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet zkoušení bezplenkové komunikační metody. Během posledních týdnů si uměl říct, když potřeboval kakat, ale v posledních dnech (poté, co se začal přetáčet na bříško), ty signály nějak mizí. Tak uvidíme.

No a já konečně můžu jíst čerstvější pečivo a mléčné výrobky. Malému už to skoro měsíc nevadí. Začala jsem postupně samozřejmě, ale nevšimla jsem si, že by mu to nějak rozhazovalo trávení.

Kam dál:

Napsat komentář