20. měsíc, aneb dopravní značky

Batole - 20. měsíc Nějak nestíhám. Konceptů mám rozepsaných více než dost (zde i na svém druhém blogu), malý mi ale moc času nenechává. Přes den spí méně než dřív (ale stále jsem za občasné 2 hodiny velice ráda!) a večer se mu poslední dobou nechce moc usínat, takže to končí tak, že usneme oba. Hůře se mu spí také v noci, nejspíš pro lezoucí trojky. Mnohokrát jsem narazila na to, že to jsou nejhorší zuby, a musím to potvrdit.

Pokroků už v tomto věku není tolik najednou, takže tyto pravidelné články víceméně směřují k výčtu oblíbených aktivit :)

 • Zájem č. 1 v tomto měsíci – dopravní značky. Procházky se točí kolem toho, kolik jich cestou uvidíme. S nadšením je ukazuje i na obrázcích, kde se nacházejí pouze v pozadí hlavního motivu. Dřevěné pexeso s dopravními značkami ho zatím moc nezaujalo, ač ho občas přistihnu, že už ty kostky zase vysypal po celém obýváku ;)
 • Čím dál raději si hraje s autíčky.
 • Stále ho baví kreslení, nově i křídami na chodník.
 • Dlouhé minuty vydrží u takových těch dřevěných vkládaček s obrázky, ovšem na desce musí být nakresleno, co tam patří. Máme i jednu, kde to nakresleno není, a ta se mu neskládá dobře, u té se navzteká a za chvíli ji zahodí. Inu právě to je výzva, takže mu ji i tak dávám často na dosah.
 • Nově jsme začali lepit samolepky a třídit je podle témat (zvířata, kytky, auta, stavební stroje, atpod.).
 • Víc se věnujeme i barvám a tvarům.
 • Stále ho baví Lego Duplo (hlavně zvířata), hasiči a knížky.

Batole - 20. měsíc Batole - 20. měsíc Batole - 20. měsíc

Sám si troufl na skluzavku, tedy sám se vším všudy – sám si tam vylezl, sám se rozhodl, že se sklouzne. Do teď jsme jezdili spolu nebo jsem ho alespoň držela za ruku.

Vydržel s námi nevydařený výlet do polské Sobótky a neplánovaně i do Wrocławi a zpět, půl dne v autě a jen malá procházka v kalužích, pršelo tak, že jsme výlet na Ślężu odložili na jindy. Přívalový déšť neustávající ani po dvou hodinách by ani naše vybavení nezvládlo.

Zvládl se mnou další cestu do Beskyd. Zácpy na D1 měly jednu výhodu – mohli jsme si povídat o autech, která stála/jela okolo :) Cestou tam proto usnul až v Brně.

Moc toho nenamluví, resp. ne toho, čemu by šlo rozumět, jinak žvatlá pořád něco. Jen semtam z něj vypadne nějaké slovo, třeba kachna a tričko.

Naučil se hladit, stačilo mu to jednou ukázat. Vím, že tohle se děti učí už třeba v 8 měsících, ale nějak jsme na tuhle činnost zapomněli :) Stejně tak mě na požádání (i bez něj) masíruje za krkem :D

Trénuje balanc na obrubnících (drží se při tom samozřejmě za ruku).

Když mu řeknu, ať jde ke mně, začne se chechtat a uteče se schovat pod stůl :)

Jo a taky vzal na milost gumáky, takže můžeme ven za každého počasí.

Kam dál:

 

4 komentáře: „20. měsíc, aneb dopravní značky

 1. Jako…je to kluk šikovný, ale nejvíc bodů u mě má za ten výlet do zahraničí, kde jste se podívali, jak pěkně dokáže pršet…

   
  1. Jo, výlet k nezaplacení (se vší ironií), ale malej taky k nezaplacení (bez jakékoli ironie) :)

    

Napsat komentář